Wszechstronne treningi gry w squasha z maszyną do nagrywania piłek

Squash to dynamiczna i szybka gra, wymagająca od zawodników precyzji, szybkości i wytrzymałości fizycznej. Podstawami gry w squasha, są zagadnienia dotyczące uderzeń oraz przemieszczania się na korcie, które zostaną omówione w tym artykule.

Squash ball machine zapewnia wszechstronny trening gry w squasha dla graczy na każdym poziomie zaawansowania. Maszyna pomieści 81 piłek, dzięki czemu można wytrenować odpowiednią powtarzalność żądanego uderzenia. Sterując z pilota można ustawić wymagane parametry nagrywanych piłek.

Dlaczego warto trenować z maszyną do nagrywania piłek?

Po pierwsze, maszyna do nagrywania piłek pozwala na trening bez partnera do gry. Sytuacja braku partnera lub niemożności czasowego dogrania się z drugim graczem zdarza się bardzo często. Squash ball machine staje się wtedy idealnym rozwiązaniem. Możesz trenować swoją grę w każdym czasie, w którym Ci pasuje, bez potrzeby czekania na partnera.

Po drugie, maszyna pozwala na poprawienie techniki gry, dzięki ćwiczeniu powtarzalności ruchów, co jest kluczowe w procesie poprawy techniki. Możesz skupić się na jednym elemencie gry i powtarzać go do woli, aż uzyskasz pożądany efekt. To bardzo pomocne, zwłaszcza dla początkujących graczy, którzy chcą poprawić swoją technikę.

Po trzecie, squash ball machine pozwala na pracę nad kondycją i szybkością reakcji. Squash jest sportem bardzo wymagającym pod względem kondycyjnym, a maszyna pozwala na stworzenie treningu, który jest idealny dla Twojego poziomu kondycji. Możesz dostosować tempo i kierunek piłki do swoich potrzeb i stopniowo zwiększać intensywność treningu.

Co więcej, maszyna do nagrywania piłek pomoże Ci także poprawić strategię gry. Możesz trenować różne sytuacje i scenariusze, które często pojawiają się podczas rozgrywki, a które zazwyczaj nie są możliwe do wykonania podczas treningu z partnerem. Możesz stworzyć różne układy piłek i ćwiczyć swoją grę tak, aby była bardziej skuteczna podczas rzeczywistej gry.


Co mogę trenować z maszyną?

Volley drive, czyli ćwiczenie na przecinanie uderzenia drive do tyłu kortu lub drop nick.

Zawodnik ustawiony na środku kortu przed punktem „T” lub w okolicy serwis box. Rakieta w górze w pozycji środkowej. Maszyna zagrywa piłki typu drive, które należy przecinać uderzając volley drive tak, aby zgasły jak najbliżej tylnej ściany. Należy się starać, aby piłka po odbiciu od przedniej ściany odbiła się w okolicy linii zakończenia serwis box w przypadku uderzenia typu drive lub jak najbliżej przedniej ściany przy uderzeniu drop.

Cross court, czyli ćwiczenie na przecinanie uderzenia cross court do drop nick lub volley drive.

Zawodnik ustawiony na środku kortu przed punktem „T”, rakieta w górze w pozycji środkowej. Maszyna zagrywa piłki typu cross court, które należy przecinać uderzając volley forhand tak, aby zgasły jak najbliżej ściany. Uderzenie lekkie, aby piłka nie odbiła się za daleko od ściany przedniej. Należy się starać, aby piłka po odbiciu od przedniej ściany odbiła się również od ściany bocznej, a najlepiej trafiła w spojenie ściany bocznej z podłogą. Jest to tzw. uderzenie drop nick.

Boast front, czyli ćwiczenie na uderzenie drop nick lub drive z krótkiego boasta.

Zawodnik ustawiony na środku kortu przed punktem „T”, rakieta w górze w pozycji środkowej. Maszyna zagrywa piłki typu boast, które należy odbierać w środku kortu uderzeniem typu drop nick lub drive. Uderzenie drop nick powinno być lekkie, aby piłka nie odbiła się za daleko od ściany przedniej. Należy się starać, aby piłka po odbiciu od przedniej ściany odbiła się również od ściany bocznej, a najlepiej trafiła w spojenie ściany bocznej z podłogą.

Boast back, czyli wiczenie uderzenia typu boast.

Zawodnik ustawiony na środku kortu przed punktem „T”, rakieta w górze w pozycji środkowej. Maszyna zagrywa piłki typu cross court, które mijają zawodnika. Zawodnik powinien odwrócić się i przemieścić w stronę piłki tak, aby po odbiciu piłki od ziemi uderzyć piłkę w ścianę boczną uderzeniem typu boast. Należy się starać, aby piłka po odbiciu od przedniej ściany odbiła się również od ściany bocznej, a najlepiej trafiła w spojenie ściany bocznej z podłogą. Jest to tzw. uderzenie boast nick.

Random play, czyli ćwiczenie na obiór niespodziewanej piłki w środku kortu.

Zawodnik ustawiony na środku kortu przed punktem „T”, rakieta w górze w pozycji środkowej. Maszyna zagrywa piłki losowo na ścianę przednią. Piłki należy odbierać kierując je do prawego lub lewego przedniego rogu. Uderzenie lekkie, aby piłka nie odbiła się za daleko od ściany przedniej. Należy się starać, aby piłka po odbiciu od przedniej ściany odbiła się również od ściany bocznej a najlepiej trafiła w spojenie ściany bocznej z podłogą.

…i wiele innych (m.in. trudny serwis)!

 

Przyjdź i przekonaj się sam!

Wypożycz maszynę w Aerosquash w cenie kortu w godzinach 10:00-15:00 lub według cennika w pozostałych godzinach (od 10 zł do 50 zł/1h).

Pamiętaj!

Warunkiem wypożyczenia maszyny jest udział w krótkim szkoleniu zakończony podpisaniem oświadczenia o przeszkoleniu, dlatego przed pierwszym wypożyczeniem maszyny proszę o kontakt z recepcją w celu zaplanowania terminu szkolenia.