O ROZGRYWKACH

Zapraszamy do udziału w jesiennej edycji Ligi Aerosquash. Jesienna edycja ligi rozpocznie się 13 września 2021 i obejmie 20 kolejek, które zakończą się w styczniu 2022 roku. Na koniec edycji wręczone będą nagrody dla 3 najlepszych graczy tej edycji o których poniżej. Do rankingu końcowego uwzględnianych będzie 16 najlepszych wyników ze wszystkich rozegranych kolejek.

Nagrody na zakończenie sezonu funduje Aerosquash:

  • 1 miejsce – rakieta wybrana przez zwycięzcę + niespodzianka
  • 2 miejsce – karnet o wartości 200 zł na produkty w sklepie Aerosquash lub korty + niespodzianka
  • 3 miejsce – karnet o wartości 100 zł na produkty w sklepie Aerosquash lub korty + niespodzianka

Nagrodami za wysoką frekwencję w sezonie jesiennym będą koszulki sportowe używane przez reprezentantów klubu Aerosquash w pierwszej i drugiej lidze mazowieckiej PLS (Polska LIga Squasha). Koszulka przysługuje każdemu zawodnikowi, który weźmie udział w 16 lub więcej kolejkach ligi. Przewidziane są również nagrody za progres umiejętności uzasadniony znacznym skokiem w pozycji rankingu w ciągu trwania całego sezonu. O wyróżnieniu takiej osoby decyduje organizator ligi. Dodatkowo rozlosowane będą nagrody wśród zawodników Ligi Squasha, którzy będą obecni na ceremonii zakończenia sezonu. Ceremonia zakończenia edycji jesiennej zaplanowana jest na dzień 28 stycznia 2022 roku – będzie to miniturniej dla wszystkich graczy ligowych zakończony imprezą integracyjną.

Rozgrywki klubowe dadzą Ci możliwość zagrania z kilkoma zawodnikami w ciągu 2 godzin oraz możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i formy w krótkich meczach z graczami na podobnym poziomie.

Ligę Aerosquash prowadzi nasz trener: Andrzej Bystrzejewski

SYSTEM ROZGRYWANIA MECZY

Rozgrywki są podzielone na dywizje:

– Grupa A (najmocniejsza grupa) – rozgrywa swoje mecze we wtorki od 20 do 22 (dogrywka na dwóch kortach 22:00-23:00).

– Grupa B – rozgrywa swoje mecze również we wtorki od 20 do 22 (dogrywka na dwóch kortach 22:00-23:00).

– Grupa C – rozgrywa swoje mecze w poniedziałki od 20 do 22.

– Grupa D – rozgrywa swoje mecze w poniedziałki od 20 do 22.

– Grupa E (pierwsza grupa do której trafisz zapisując się do rozgrywek) – rozgrywa swoje mecze w niedziele od 15 do 17.

W każdej grupie gra zazwyczaj 7 zawodników. Mecze w grupach rozgrywane są systemem każdy z każdym, dwa sety, (możliwe wyniki to 1:1 lub 2:0) do 9 lub 11 punktów z tzw. „nagłą śmiercią” w przypadku stanu meczu 8:8 lub 10:10 (tzn. bez przewag).

Gracze którzy zajmują 1 i 2 miejsce w grupach B,C,D i E awansują do wyższych grup w następnej kolejce. Analogicznie 2 lub 3 ostatnich graczy z grup A, B, C i D spada do niższych grup. Liczba spadających graczy zależy od absencji chorobowych/urlopowych oraz dzikich kart w danym tygodniu.

O przydziale do grup na konkretną kolejkę decyduje kolejno:

– wynik w poprzedniej kolejce

– dzika karta organizatora

– suma punktów z dotychczasowych kolejek

O zajętym miejscu w danej kolejce decyduje:

– ilość wygranych setów

– bilans setów (przy takiej samej ilości wygranych setów decyduje ilość wygranych meczy)

– bilans małych punktów (różnica pomiędzy punktami zdobytymi i straconymi)

– bezpośredni pojedynek

– rzut monetą

Aktualne wyniki rozgrywek sprawdzisz tutaj : link będzie udostępniony po uruchomieniu edycji.

Ranking obecnych rozgrywek znajdziesz tutaj : link będzie udostępniony po uruchomieniu edycji.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Najprostszym sposobem jest telefon lub sms pod nr tel. 604 588 600 lub zgłoszenie w recepcji naszego klubu.

Jeśli jesteś na liście graczy ligowych to w każdy weekend poprzedzający kolejkę ligową otrzymasz sms z informacją o zapisie do danej grupy rozgrywkowej (A,B,C,D lub E) w najbliższej kolejce. Brak Twojej odpowiedzi oznacza potwierdzenie udziału. Będziesz mógł sprawdzić grupę do której zostałeś zapisany na naszej stronie tu: aerosquash.pl. W przypadku rezygnacji z udziału w kolejce ligowej na którą zostałeś zapisany, prosimy abyś do dnia poprzedzającego rozegranie kolejki ligowej powiadomił organizatora o swojej decyzji. Odwołanie obecności w dniu rozegrania kolejki bądź nieobecność na lidze skutkuje pobraniem opłaty w wysokości 50 zł.

Jeżeli osoba zgłaszająca się rozpoczyna swoją przygodę ze squashem to najprawdopodobniej zagra w grupie E. Gracze ze znanym dorobkiem w zawodniczej karierze squashowej zapraszani są do wyższych grup.

CO CIĘ MOŻE SPOTKAĆ?

Jeżeli jesteś graczem początkującym to musisz zaakceptować fakt, że pierwsze Twoje mecze mogą być trudne. Podjąłeś ryzyko gry z zawodnikami, którzy już zapłacili swoje „frycowe” i teraz są od Ciebie bardziej doświadczeni. Jeżeli wykażesz się determinacją i silną wolą oraz chęcią poprawy swoich umiejętności to za kilka miesięcy Ty będziesz egzaminatorem dla nowych adeptów ligi squasha.

MOŻLIWOŚĆ SZKOLENIA

Dla każdego z graczy, który wyrazi tylko chęć poprawiania swoich umiejętności pod okiem trenera, oferta specjalna na lekcje squasha.

OPŁATA

  • Udział w grupach A i B 65 zł za kolejkę
  • Udział w pozostałych grupach – 60 zł za kolejkę

*W pakiecie ligowym zapewniamy koktajl białkowy dla każdego zawodnika.
*Zapłata w recepcji klubu przed grą.

Promocja ligowa – zawodnikom Ligi Aerosquash, którzy rozegrają co najmniej 60% kolejek w danym sezonie przysługuje status Stałego Klubowicza obejmujący promocyjne ceny wynajmu kortów do squasha w weekendy oraz w tygodniu do godziny 17:00 (60% kolejek wyliczane jest od ilości wszystkich kolejek danej ligi zaplanowanych na sezon). Status stałego klubowicza jest kontynuowany w następnym sezonie o ile gracz nadal uczestniczy w rozgrywkach klubowych.

REGULAMIN

1. Zawodnicy uczestniczący w rozgrywkach Ligi Aerosquash akceptują poniższy regulamin oraz regulamin klubu Aerosquash.

2. Zawodnicy biorący udział w rozgrywkach Ligi Aerosquash wyrażają zgodę na wykonywanie zdjęć oraz nagrywanie video z ich udziałem oraz zamieszczanie zdjęć i nagrań w Internecie przez organizatora.

3. Klub Aerosquash nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje, urazy oraz uszczerbki na zdrowiu zawodników biorących udział w rozgrywkach. Zawodnicy biorą udział w lidze na własną odpowiedzialność.

4. Zawodnicy wyrażają zgodę na umieszczanie ich danych osobowych (imię i nazwisko) na stronie internetowej klubu Aerosquash.

5. Wszelkich informacji na temat Ligi udziela recepcja lub Andrzej Bystrzejewski: 604 588 600

6. Klub Aerosquash zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu.