Zarezerwuj kort do padla na świeżym powietrzu! 🎾

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:30-21:30 oraz w weekendy: 8:30-21:30.

Rezerwacji można dokonać tradycyjnie na Recepcji lub przez aplikację Reservise.

Cena wynajmu kortów do padla

godziny wynajem kortu (1h)
płatność przy rezerwacji z góry (online, w recepcji bądź z karnetu) / rezerwacja z późniejszą płatnością przed grą
normalny dla stałego Klubowicza* lub Studenta**
poniedziałek-piątek 7:30 – 17:30 110 / 120 zł 100 / 110 zł
poniedziałek-piątek 17:30 – 21:30 150 / 160 zł 150 / 160 zł
weekend 08:30 – 21:30 150 / 160 zł 140 / 150 zł

*Jeżeli na korcie padla gra 2 graczy, to wtedy opłata za kort wynosi: pon-pt (7:30-17:30) – 35 zł od osoby, pon-pt (17:30-21:30) oraz weekendy – 50 zł od osoby.

Jak wygląda padel w teorii?

Padel jest formą gry rakietowej łączącej w sobie elementy squasha i tenisa. Korzenie padla sięgają 1969 roku, kiedy to Meksykanin z Acapulco Enrique Corcuera wpadł na pomysł nowej dyscypliny.

Sport ten, tak powszechny w Hiszpanii, coraz bardziej zyskuje na popularności, także w Polsce, gdzie powstała rozwój tej dyscypliny koordynuje Polska Federacja Padla.

Kort do padla zajmuje około 1/3 powierzchni klasycznego kortu do tenisa. Gra się na korcie o sztucznym podłożu, o wymiarach około 20×10 m.

Piłki są podobne do tenisowych, lecz mniej sprężyste, co powoduje, że niżej się odbijają. Rakieta nie posiada naciągu; wykonana jest natomiast z bardzo lekkich i wytrzymałych materiałów. Każda sztuka posiada nieelastyczny sznurek przymocowany do rączki, który podczas gry przekłada się na nadgarstek jako zabezpieczenie. W płaszczyźnie główki rakiety do padla znajduje się około 60 małych otworów.

Mecz padlowy dzieli się na sety, które z kolei dzielą się na gemy składające się z punktów. Celem gry jest wygranie dwóch setów. Punkty liczy się tak, jak podczas meczu tenisa ziemnego.

Klasycznie w meczu padla biorą udział 4 osoby – po 2 w każdej drużynie. Rozgrywkę każdego setu rozpoczyna się serwisem, który w padlu wykonuje się „od dołu”. Gracz serwujący odbija piłkę o ziemię, by potem przebić ją po przekątnej na karo serwisowe przeciwnej drużyny. Jeśli po serwie piłka odbije się o podłoże a następnie ścianę boczną gdzie jest szyba to serw jest poprawny i należy kontynuować grę. Jeśli natomiast przy serwie po odbiciu o podłoże piłka uderzy w ścianę z kratą, serw jest niepoprawny.

W czasie wymiany piłka może odbić się co najwyżej jeden raz o powierzchnię kortu, a następnie być przebita przez gracza na drugą stronę siatki. Gracz może sam wybrać, czy zagrać piłkę od razu z powietrza, czy poczekać na uderzenie piłki od powierzchni kortu.

Ważne jest, by piłka trafiła dokładnie w pole kortu, bez wcześniejszego uderzenia o siatkę lub ścianę. Wyjątkiem jest sytuacja uderzenia tzw. boast kiedy piłka może się odbić o ścianę boczną lub tylną przed osiągnięciem powierzchni kortu ale musi to być ściana po stronie zagrywającego. Po uderzeniu o powierzchnię kortu piłka może odbić się od ogrodzenia i/lub ściany kortu. Jeśli piłka zatrzyma się na siatce środkowej, nim zostanie zwrócona do przeciwnika – punkt zdobywa przeciwnik.

Gra odbywa się według opisanych zasad do momentu, kiedy piłka odbije się więcej niż jeden raz od powierzchni którejś ze stron, trafi w ścianę boczną przed osiągnięciem podłoża lub też trafi w siatkę dzielącą kort.

Miłej gry:)

Zarezerwuj kort już dziś! ✔