O ROZGRYWKACH

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w wiosennej edycji ligi aerosquash. Obecne rozgrywki [open] rozpoczyna się 5 lutego 2023 z planowanym zakończeniem w czerwcu 2023 roku. Na koniec edycji wręczone będą nagrody dla 3 najlepszych graczy tej edycji o których poniżej. Do rankingu końcowego uwzględnianych będzie 15 najlepszych wyników ze wszystkich rozegranych kolejek.

Przewidywane nagrody na zakończenie sezonu:

  • 1 miejsce – medal
  • 2 miejsce – medal
  • 3 miejsce – medal

Dodatkowo zaplanowana jest nagroda za wysoką frekwencję. Nagrodę otrzyma każdy zawodnik, który weźmie udział w min. 15 kolejkach Ligi. Ceremonia zakończenia edycji wakacyjnej zostanie ustalona pod koniec rozgrywek – będzie to miniturniej dla wszystkich zawodników ligowych (Pań i Panów) zakończony imprezą integracyjną.

Rozgrywki klubowe dają możliwość zagrania z kilkoma zawodnikami w ciągu 2 godzin oraz sposobność sprawdzenia swoich umiejętności i formy w krótkich meczach z graczami na podobnym poziomie.

Ligę Open Aerosquash prowadzi nasz trener: Andrzej Bystrzejewski

SYSTEM ROZGRYWANIA MECZY

Rozgrywki są podzielone na dywizje:

– Grupa A (najmocniejsza grupa) – rozgrywa swoje mecze we wtorki od 20 do 22 (dogrywka na 2-3 kortach 22:00-23:00).

– Grupa B – rozgrywa swoje mecze również we wtorki od 20 do 22 (dogrywka na 2-3 kortach 22:00-23:00).

– Grupa C – rozgrywa swoje mecze w poniedziałki od 20 do 22 (dogrywka na 2-3 kortach 22:00-23:00).

– Grupa D – rozgrywa swoje mecze w poniedziałki od 20 do 22 (dogrywka na 2-3 kortach 22:00-23:00).

– Grupa E – rozgrywa swoje mecze w niedziele od 15 do 17.

– Grupa F – rozgrywa swoje mecze w niedziele od 15 do 17

-Grupa G (pierwsza grupa do której trafisz zapisując się do rozgrywek)- rozgrywa swoje mecze w niedziele od 15 do 17

W każdej grupie gra zazwyczaj 7 zawodników. Mecze w grupach rozgrywane są systemem każdy z każdym, dwa sety, (możliwe wyniki to 1:1 lub 2:0) do 9 lub 11 punktów z tzw. „nagłą śmiercią” w przypadku stanu meczu 8:8 lub 10:10 (tzn. bez przewag).

Gracze którzy zajmują 1 i 2 miejsce w grupach B, C, D, E, F i G awansują do wyższych grup w następnej kolejce. Analogicznie 2 lub 3 ostatnich graczy z grup A, B, C, D, E i F spada do niższych grup. Liczba spadających graczy zależy od absencji chorobowych/urlopowych oraz dzikich kart w danym tygodniu.

O przydziale do grup na konkretną kolejkę decyduje kolejno:

– wynik w poprzedniej kolejce

– dzika karta organizatora

– suma punktów z dotychczasowych kolejek

O zajętym miejscu w danej kolejce decyduje:

– ilość wygranych setów

– bilans setów (przy takiej samej ilości wygranych setów decyduje ilość wygranych meczy)

– bilans małych punktów (różnica pomiędzy punktami zdobytymi i straconymi)

– bezpośredni pojedynek

– rzut monetą

Aktualne wyniki rozgrywek sprawdzisz tutaj : link będzie udostępniony po uruchomieniu edycji.

Ranking obecnych rozgrywek znajdziesz tutaj : link będzie udostępniony po uruchomieniu edycji.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Najprostszym sposobem jest telefon lub sms pod nr tel. 604 588 600 lub zgłoszenie w recepcji naszego klubu.

Jeśli jesteś na liście graczy ligowych to w każdy weekend poprzedzający kolejkę ligową otrzymasz sms z informacją o zapisie do danej grupy rozgrywkowej (A,B,C,D, E lub F) w najbliższej kolejce. Brak Twojej odpowiedzi oznacza potwierdzenie udziału. Będziesz mógł sprawdzić grupę do której zostałeś zapisany na naszej stronie tu: aerosquash.pl. W przypadku rezygnacji z udziału w kolejce ligowej na którą zostałeś zapisany, prosimy abyś do dnia poprzedzającego rozegranie kolejki ligowej powiadomił organizatora o swojej decyzji. Odwołanie obecności w dniu rozegrania kolejki bądź nieobecność na lidze skutkuje pobraniem opłaty w wysokości 50 zł.

Jeżeli osoba zgłaszająca się rozpoczyna swoją przygodę ze squashem to najprawdopodobniej zagra w grupie G. Gracze ze znanym dorobkiem w zawodniczej karierze squashowej zapraszani są do wyższych grup.

CO CIĘ MOŻE SPOTKAĆ?

Jeżeli jesteś graczem początkującym to musisz zaakceptować fakt, że pierwsze Twoje mecze mogą być trudne. Podjąłeś ryzyko gry z zawodnikami, którzy już zapłacili swoje „frycowe” i teraz są od Ciebie bardziej doświadczeni. Jeżeli wykażesz się determinacją i silną wolą oraz chęcią poprawy swoich umiejętności to za kilka miesięcy Ty będziesz egzaminatorem dla nowych adeptów ligi squasha.

MOŻLIWOŚĆ SZKOLENIA

Dla każdego z graczy, który wyrazi tylko chęć poprawiania swoich umiejętności pod okiem trenera, oferta specjalna na lekcje squasha.

OPŁATA

  • Udział w grupach A, B, C, D 75 zł za kolejkę
  • Udział w pozostałych grupach – 70 zł za kolejkę
  • Do każdego udziału: promocyjna cena za koktajl białkowy lub dowolną kawę – 5 zł
  • Zawodniczkom i zawodnikom Ligi Aerosquash, którzy zagrają min. 15 razy w ciągu edycji przysługuje status Stałego Klubowicza obejmujący promocyjne ceny wynajmu kortów w weekendy oraz w tygodniu do godziny 16:00. Status stałego klubowicza obowiązuje od dnia 15 udziału w Lidze do następnej edycji Ligi, pod warunkiem utrzymania wysokiej frekwencji w Lidze.

REGULAMIN

1. Zawodnicy uczestniczący w rozgrywkach Ligi Aerosquash akceptują poniższy regulamin oraz regulamin klubu Aerosquash.

2. Zawodnicy biorący udział w rozgrywkach Ligi Aerosquash wyrażają zgodę na wykonywanie zdjęć oraz nagrywanie video z ich udziałem oraz zamieszczanie zdjęć i nagrań w Internecie przez organizatora.

3. Klub Aerosquash nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje, urazy oraz uszczerbki na zdrowiu zawodników biorących udział w rozgrywkach. Zawodnicy biorą udział w lidze na własną odpowiedzialność.

4. Zawodnicy wyrażają zgodę na umieszczanie ich danych osobowych (imię i nazwisko) na stronie internetowej klubu Aerosquash.

5. Wszelkich informacji na temat Ligi udziela recepcja lub Andrzej Bystrzejewski: 604 588 600

6. Klub Aerosquash zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu.

7. Zawodnicy uczestniczący w rozgrywkach którejkolwiek ligi w Aerosquash, akceptują powyższe zasady oraz Regulamin Klubu Aerosquash.