Mariusz Kuryłek

tel. 796 77 10 10
Założyciel, trener i czynny zawodnik Klubu Sportowego ,,KTS Kozienice”.

Gra w tenisa stołowego już od najmłodszych lat sprawiała mi przyjemność i frajdę. W moim mieście poza świetlicą nie było miejsca, żeby móc go uprawiać, więc sam stworzyłem klub od zera. Zdobyłem wiedzę i doświadczenie na każdym szczeblu procesu nauczania oraz organizacji rozgrywek. Obecnie od 10 lat prowadzę drużyny na poziomie profesjonalnym (2 i 3 liga), jak i amatorskim (5 i 6 liga).

W pracy trenerskiej dla mnie naważniejsze jest indywidualne podejście. Tenis stołowy poza świetną zabawą, jest bardzo wymagającą koordynacyjnie dyscypliną. Liczy się wnikliwa obserwacja, odkrywanie wrodzonych predyspozycji, ale również pochylenie się nad słabościami i ich wzmacnianie.
Dobór odpowiednich metod do poziomu zaawansowania. Dzieci poprzez zabawę, dorośli za pomocą bardziej wymagających zadań.

Dodatkowo tytuł magistra fizjoterapii (Awf Warszawa) pozwala mi spojrzeć na gracza bardziej kompleksowo, dzięki czemu łatwiej nam modyfikować poszczególne ruchy i mogę bardziej zrozumiale wyjaśniać swoim uczniom, gdzie leży sedno tego, co trzeba wykonać, żeby rozwinąć technikę gry.

Jeśli masz wątpliwości, czy tenis stołowy jest dla Ciebie, myślę, że mogę pomóc Ci je rozwiać!

Zapraszam do kontaktu i do zobaczenia przy stole!